V České republice je řada fotbalových fanoušků, kteří znají celou řadu evropských měst pouze díky fotbalu. Tento týden k městům, která poznají čeští fotbaloví fanoušci, přibudou hned čtyři další evropská města Cluj, Vídeň, Enschede a Chorzów.

Liberec míří do Rumunska

Liberec ve třetím předkole fotbalové Ligy mistrů zavítá do Rumunského města Kluž, aby se utkal s místním fotbalovým klubem CFR Cluj.

Rumunské město Kluž (Rumunsky Cluj-Napoca) leží v severní části Rumunska, konkrétně v Sedmihradsku. Historie města je velmi stará a sahá až do římské doby, kdy na místě dnešního města Kluž bylo dácké sídliště Napoca. Dnešní Kluž je město s 300 tisíci obyvateli, mezi kterými je zastoupena i početná maďarská menšina.

CFR Cluj

Sparta se představí ve Vídni

Pražská Sparta v rámci třetího předkola Evropské fotbalové ligy míří do hlavního města Rakouska Vídně, aby změřila své síly s rakouskou Admirou Vídeň. Oficiální název fotbalového klubu je FC Admira Wacker Mödling.

Vídeň (německy Wien), hlavní město Rakouska není třeba dlouze představovat. Každý návštěvník Vídně slyšel o vyhlášené vídeňské kávě, čokoládovém dortu Sacher, či předních hudebních postavách klasické hudby, jako byli Mozart, Mahler, Strauss, Beethoven a další.

Admira Vídeň

 

Boleslav se poměří s Twente

FK Mladá Boleslav v rámci třetího předkola Evropské fotbalové ligy pocestuje do holandského města Enschede ve kterém hraje nizozemský klub FC Twente.

Město Enschede leží ve východní části Nizozemska. Enschede je velké asi jako Plzeň, má tedy něco kolem 160 tisíc obyvatel. Ve městě nalezneme například muzeum textilního průmyslu. Známé je svojí technickou univerzitou a právě úspěšným fotbalovým klubem FC Twente.

FC Twente

 

Plzeň míří do polského Chořova

FC Viktoria Plzeň v rámci třetího předkola Evropské fotbalové ligy míří do Polského města Chorzów (Chořov) na zápas s místním fotbalovým klubem Ruch Chorzów S.A.

Chorzóv je město nedaleko česko-polské hranice, ve kterém žije 113 tisíc obyvatel. Hlavním zdrojem bohatství Chorzówa vždy byly horniny, konkrétně černé uhlí. Díky tomu se v Chorzówě rozvinul těžký hutní průmysl a návazný chemický. V poslední době se snaží město více orientovat na poskytování služeb, což souvisí s celosvětovým trendem odklonu od těžkého průmyslu, alespoň toho, který je závislý na uhlí. Za vidění v Chorówě stojí kostel svatého Vavřince z 16 století a kostel svaté Barbory z 18 století. Další zajímavou stavbou, která je unikátnější než zmíněné kostely je budova historické pošty z 19 století, která se nachází na ulici Wolności.

Ruch Chorov

Be Sociable, Share!

Comments are closed.

Doporučujeme
Magazín pro ženy Buď ženou.